K.S. Zamkowiec Toszek - strona nieoficjalna

• Witaj na stronie Zamkowca! "Każda porażka prowadzi do Zwyciestwa!"
  • Aktualności:
  • 2014-10-29 Uwaga! Football Manager 2015 ze zniżką!
  • 2014-07-16 Plan przygotowań
  • 2014-07-12 Serdecznie Zapraszamy!
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • TKKF Zuch Orzepowice - AKS Wyzwolenie Chorzów 0:3
  • GKS Urania Ruda Śląska - LKS Wilki Wilcza 2:1
  • MKS Zabrze - Kończyce - KS Zamkowiec Toszek 1:4
  • LKS Tempo Paniówki - KS Energetyk ROW II Rybnik 1:2
  • LKS 1908 Nędza - LKS Buk Rudy 2:0
  • ŁTS Łabędy - GKS Wawel Wirek 0:0
  • MKSR Czarni Pyskowice - KS 94 Rachowice 2:2
  • MKS Sokół Orzesze - LKS Orzeł Mokre 1:2

TKKF Zuch Orzepowice 0:3 AKS Wyzwolenie Chorzów
GKS Urania Ruda Śląska 2:1 LKS Wilki Wilcza
MKS Zabrze - Kończyce 1:4 KS Zamkowiec Toszek
LKS Tempo Paniówki 1:2 KS Energetyk ROW II Rybnik
LKS 1908 Nędza 2:0 LKS Buk Rudy
ŁTS Łabędy 0:0 GKS Wawel Wirek
MKSR Czarni Pyskowice 2:2 KS 94 Rachowice
MKS Sokół Orzesze 1:2 LKS Orzeł Mokre

Historia

Klub sportowy „Zamkowiec” Toszek powstał w 1917roku przy kościele parafialnym w Toszku , a założycielem i pierwszym w historii prezesem został Jan Pirsie.

Swoje pierwsze mecze drużyna seniorów rozegrała dwa lata później , zaś największym sukcesem: ”ZAMKOWCA”  w okresie międzywojennym był awans w 1937 roku do ligi terenowej ( OBERLIGA OSTDEUTSCHLAND ), w której występowała do 1941 roku.

Niestety z powodu działań wojennych drużyna rozległa rozpadowi.

Po wojnie w połowie 1941 w Toszku powstały dwa odrębne kluby : ”Rodło” oraz „LZS”.

Jednak dwa zespoły w tam małym miasteczku nie przetrzymały próby czasu i pod koniec roku doszło do fuzji obu drużyn i ponownie zostaje powołany do życia „K.S. ZAMKOWIEC”, zaś pierwszym prezesem powojennym prezesem został Jan Posacki.

Rok później toszecki zespół zostaje zgłoszony do rozgrywek klasy „B” okręgu Bytom gdzie rywalizuje miedzy innym z Polonią Bytom.

W 1951 roku stery w klubie przejmuje Józef Iwan a klub w którym istniały dwie drużyny seniorów i trampkarzy oraz juniorów przystąpił do rozgrywek województwa katowickiego .

Dobre występy w tejże lidze zaowocowały w 1953 wizytą w Toszku samego mistrza Polski –Chorzowskiego Ruchu .”Niebiescy którzy przyjechali w najsilnieszym składzie z Cieplikiem Wyrobkiem reprezentantami Polski pokonali „Zamkowca” 5:2.

Rok później kolejnym prezesem został Józef Krawiec , a „Zamkowiec” z powodu kolejnej reorganizacji wylądował w gliwickiej klasie”C”.

To niepowodzenie spowodowało ze drużynę z Toszka opuścili jej najlepsi gracze.

Lata 70-te to burzliwy okres w dziejach klubu .Częste zmiany prezesów których do 1980 było aż czterech :Kazimierz Małecki(70–74) Paweł Golombek(74-77) Ginter Laksa(77-79) i wreszczcie Janusz Bruunstchi(79-80).

Rezygnacja z patronatu toszeckiego szpitala wreszczie kompletny brak zainteresowania ze strony władz miasta to wszystko spowodowało ze w 1980 roku „ ZAMKOWIEC” zniknął ze sportowej mapy kraju na cztery długie lata...

Reaktywowanie klubu nastąpiło w 1984 roku.

A udało się to Hubertusowi Trenczykowi i Jerzemu Szostakowi .

A drużynę zgłoszono do rozgrywek  klasy”B” z której po pięciu latach udało się „ZAMKOWCOWI” awansować o szczeble wyżej .

W sezonie poprzedzającym awans piłkarze z Toszka nie mieli sobie równych a zwycięstwa 14:1 czy 12:0 nie należały do rzadkości.

W między czasie nastąpiła kolejna zmiana prezesa W. Trenczyka zastąpił Józef Przeklasa .

Wybrano także prezesa honorowego którym został Janusz Sokoła.

Wydawało się ze „ZAMKOWIEC”na dłużej zagości w klasie ”A” a jednak stał się coś czego nikt się nie spodziewał bowiem po zaledwie jednym spędzonym na boiskach A-klasowych w mieście kibice mogli świętować awans do ligi okręgowej.

Trzon tamtego zespołu tworzyli m.in. P.Faliński Z.  Rzepak. B.Popek  A.Klora

K.Szostak  G. Broda .

Ta mieszanka rutyny z młodością dała znakomity efekt bowiem o mały włos zespół beniaminka wywalczyłby awansu do czwartej ligi.

Od 1994 roku drużyna gra w A klasie, wszyscy mają nadzieję że już niedługo sie to zmieni

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

MKS Zabrze-Kończyce 1:4 KS Zamkowiec Toszek
2014-08-16, 17:00:00